courtneycnnoxqcqw courtneycnnoxqcqw
  • 12-10-2017
  • Mathematics
contestada

Whole wheat bread costs$2.06/lb.

How much would 3.8lb of whole wheat bread cost?'

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 12-10-2017
2.06 times 3.8 equals ($7.828).
Answer Link
CorruptedDirewolf
CorruptedDirewolf CorruptedDirewolf
  • 12-10-2017
2.06 times 3.8 is  7.828. You can round up the product since you can't round down, to 7.83, which then means 3.8lb of whole wheat bread would cost $7.83 in total.

A = $7.83
Answer Link

Otras preguntas

a) f(x) = 7x - 10 , find f(5) = hint let x = 5​
When picking an order at Amazon what should I do with perfume
3. Which ordered pair is a solution of the equation y = x - 2 ? A. (3, 1) B. (1, 3) C. (- 1, 3); D. (3, - 1)
Please help me with this homework
1. What is PulseNet and what is its connection to DNA?
Please help me number 1
You are making a good plan. (change into passive voice)​
What is the interval in which both f (x) and g(x) are positive? (4, ∞) (1, ∞) (–2, ∞) (–∞, –2) ∪ (–2, ∞)
all of the following were key muslim achievements during the islamic empire EXCEPT? A. algebra B. astrolabe C. aqueducts D. calligraphy
A toddler is 3 feet tall and casts a shadow 10 inches long. A nearby truck casts a shadow 38 inches long. An overpass has a clearance of 12 feet. Can the truck