yb919257 yb919257
  • 09-05-2024
  • Mathematics
contestada

7 plums cost 63p
5 limes cost 60p
work out the cost of 1 plum
work out the cost of 1 lime
which type of fruit is cheaper per item

Respuesta :

Otras preguntas

please help asap!!!!
Malik works at a hardware store for $12 per hour and as a lifeguard for $18 per hour. He needs to earn at least $280 per week, but he can work no more than 20 h
how old was hilter when world war 1 started ?​
you travel 190 km in 2 hours. What is your speed in km/h​
What action caused France and Great Britain to declare war on Germany?
suzi walks 1.5 miles to school when she looks at the map is shoes the scale to be 1 cm=0.5 miles what is the distance between suzies house and her school on the
Organs Right Side BOdy
How to do inverse for function f(x)= x^2 + 6x + 2
Two atoms have the same number of protons but a different number of neutrons. these atoms are: A. electrons B.radiation C.molecules D.isotypes
how is a high priest different from regular priests?​