fashionwhiz fashionwhiz
  • 09-04-2024
  • Mathematics
contestada

A text message plan costs $4 per month plus .16 per text. What is the monthly cost for x text messages?

Respuesta :

Otras preguntas

joe weighs 20lbs.less yhantwice jeffs weight.if jeff would gain 10lbs.,then together they wouldweigh 250lbs. how much does each weigh/
Is 18 a divisor of 6? why?
Which statement about slavery is true? a. Slavery began in ancient times and has existed around the world in different forms. b. written records indicate that
What is 815 gal/hr blank qt/sec
52.68 feet per hour convert to inches
What is one way to appeal to ethos
How can you use mental math to determine if a ratio is simplified?
piano lessons cost $15 what expression could be used to find the cost in dollars of 5 lessons
what would this equal and showing work x+36=4x
Australian vegetation is dominated by various species of acacia and a. marsupials. b. eucalyptus. c. ores. d. cacti.