EJOHNSONSTU17 EJOHNSONSTU17
  • 11-03-2024
  • Mathematics
contestada

What expression can be used to determine the total cost of buying gg pounds of granolagranola for ​$3.853.85 per pound and ss pounds of sugarsugar for ​$0.940.94 per​ pound?

Respuesta :

Otras preguntas

What is the answer to: x + y = 4 Y= x+4 Using elimination
There is 1\4 of a peach pie left after a family pinic.Four cousin share the leftover pie equally.What fraction of a whole pie will each cousin recieve
Why was the United States reluctant to annex Texas?
how do I solve p-2 over 3 = 5 over 8?
1. write 13 3/4 as an improper fraction                      2. wirte 4 3/5 as an improper fraction
1. write 13 3/4 as an improper fraction                      2. wirte 4 3/5 as an improper fraction
how do I solve p-2 over 3 = 5 over 8?
How do fungi mate with other fungi?
The fountain contains 20 pennies and 9 dimes. A coin is randomly taken and not replaced. A second coin is randomly taken. What is the probability that both coin
4 hundreths equals how many thousandths?