cassieundercover13 cassieundercover13
  • 11-01-2024
  • Mathematics
contestada

A 4-quart jug of vegetable oil costs $8.96. What is the price per cup?

Respuesta :

Otras preguntas

If you are a high school senior with no prior record and decide to drink and drive, how will you most likely be tried in court a)As a juvenile b)You won’t be tr
Evan, Claire, Jaya and Tim are running a 3km relay race. Evan ran 9/10 of a km Claire ran 7/9 of a km Jaya ran 2/3 of a km What fraction of a km does Tim need
You want to put a 2 inch thick layer of topsoil for a new 14 ft by 26 ft garden. The dirt store sells by the cubic yards. How many cubic yards will you need to
Quadrilateral QRST is similar to quadrilateral EDGF. What's the scale factor from EDGF to QRST? Question 15 options: A) 5∕6 B) 6∕5 C) 5∕4 D) 6∕7
Which inequality is represented by the graph?
Analyze the data sets and then select which statements are true plz help pic attached WILL GIVE BRAINLIEST
Determine the slope of the lines parallel and perpendicular to -4x+3y=11
write an equation of the line connects to the points A(1,3) and B(4,-9)? can anyone help please ASAP please
Which of the following relations is a function?a{(1, 3), (2, 3), (4,3), (9,3)}b{(1, 2), (1, 3), (1, 4), (1,5)}c{(5, 4), (-6, 5), (4, 5), (4, 0)}d{(6,-1), (1,4),
Find x and y. Give reasons to justify your solution. AB is a straight line.