kwgassman kwgassman
  • 12-01-2023
  • Mathematics
contestada

A coffee shop sells a mug for $8.95. Each refill costs $1.50. Last month Rose spent $26.75 on a mug and refills. How many refills did she get?

Respuesta :

Otras preguntas

What is the unit rate 3 for $5 4 for$6
An object belongs to a group or category called a(n) ____.
PLEASE READ AND ANSWER THE QUESTIONS CORRECTLY. (thats why i gave so many points because i want you to at least take your time and read and answer the QUESTIONS
How was early Greek sculpture different from later Greek sculpture? a. Early Greek sculpture showed lifelike human forms, while later Greek sculpture showed dis
What happened to the Nationalists after the Civil War?
a graduated cylinder is filled to 41.5 ml with water and a piece of granite is placed in the cylinder displacing the level to 47.6 ml what is the volume of the
answer the question in the image
Do all the atoms have zero oxidation number in their natural states?
what is the value of x
What is the value of x? 3x-3