element420nub
element420nub element420nub
  • 12-01-2023
  • Mathematics
contestada

A production line products 5/6 of a mile of yarn every 3/4 of an hour. What is the unit rate of miles of yarn per hour?

Respuesta :

Otras preguntas

can someone please help me the questions are in the picture
Help with Functions 20 points per questions i have 5 questions
In the figure below, the segment is parallel to one side of the triangle. Find the value of x
How many moles of HCl are present in 4.7 L of a 4.23 M HCl solution?
an economy where more money is being collected than is being allocated or spent is known as what type of economic stance
use the domain and range of each of the following relations to determine which is a function. IM TIMED PLEASE I HAVE 20MIN LET ASAP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
where does your socks disappear
Use the following four coordinates to determine which one has a distance of 5 units from point A (2, 6). (5 points) (5, 2) (2, 5) (6, 7) (7, 5)
A store has oranges on sale at $3.00 for 2 pounds. a. How many pounds of oranges can you buy for $9? b. Suppose each of the oranges weighs about 5 ounces. Can
Write an original story in Spanish using your imagination; it can be a fable, myth, or legend. Your story should take place in Ecuador, and the plot and charact