28fostek 28fostek
  • 12-12-2022
  • Mathematics
contestada

How do you find a unit rate? For example, $1.40 for 4 apples. Please help.

Respuesta :

Otras preguntas

what is Adams smiths main idea about trade and economic decision making?
Read the following statement. Which sentence from the article BEST supports the statement above? Everyone has the right to initiate a constitutional amendment.
The perimeter of the rectangle below is 110 units. Find the length of side QR. Write your answer without variables. S □ 3x + 2 P R 2x + 3 Q QR=​
You consider buying a phone from one of two cell phone carriers. The table shows the total costs (in dollars) of the phone and service for different numbers of
HELPPPPPPPPP BYU AP WOrld History Part 1 Suppose you had been given this writing prompt: “Evaluate the economic and cultural changes that came to the Kingdom of
((6+x))/(3)=(x)/(4)+4
Express x^2+4x+3 in the form a(x+h)^2+k or k-a(x+h)^2.
Describe the impact of location on the population density of Kuwait.
Type the missing number in this sequence: -1, -3, -9, ___, -81
Type an equation for the following pattern.