rycar75
rycar75 rycar75
  • 10-12-2022
  • Mathematics
contestada

Abdel wants to spend $12 on beans and rice.

- beans, b, cost $5 per pound.
- rice, r, cost $2 per pound.

Abdel wants to spend 12 on beans and rice beans b cost 5 per pound rice r cost 2 per pound class=

Respuesta :

Otras preguntas

Question 21 > This Test: 26 pts possible Re: More X Express the area of the figure, A, as a function of one of its dimensions, X. Write the function's equati
If I wanted to slice the kidney into upper and lower halves, I would make a _____ cut through the kidney. A transverse B frontal C coronal D sagittal
what type of figurative language is at last the dodo said everybody has won and all must have prizes​
What is the main reason to perform a vehicle inspection?
How many you know that the expression is a perfect square trinomial pa help please
please explain your answer step by step thankyou
Name the main defense cells of our body and its function.
helpp again jsj :DD ​
please explain your answer step by step
There are geographic regions of the Federal Reserve. A) 10 B) 11 C) 12 D) 13