madisongrngr madisongrngr
  • 10-11-2022
  • Mathematics
contestada

Last week, Sally bought 8 ½ gallons of
gas at $2.30 per
gallon. This week, she bought 4 ½ gallons at $2.20 per
gallon. What was her total cost?

Respuesta :

Otras preguntas

How would this passage most likely change if told from the perspective of the teacher A. It would involve more dialogue between characters B. It would make the
How is cross-fertilization advantageous over asexual reproduction?
Gary and Michelle are taking lunch orders for their office training session. a turkey club sandwich costs $3.75 and a roast beef sandwich $3.50. they collect
A hypothesis regarding the weight of newborn infants at a community hospital is that the mean is 6.6 pounds. a sample of seven infants is randomly selected and
A frog lays thousands of eggs because many eggs die. This behavior is an example of competitionoverproductionvariation in a populationsurvival of the fittest
What is the value of t in this equation? (j^-12)^-5=j^t
Someone help please
for what purpose would an author use a sequence text structure?
Among human populations the most fresh water is used for
Which type of shark has the largest estimated population in the world?