ruby9977123456789 ruby9977123456789
  • 12-10-2022
  • Mathematics
contestada

A 32 ounce box of Fruit Loops cost $3.99 and a 24 ounce box of Honey Nut Cheerios cost $3.29.
Which is the better deal and why? What is the price of each

Respuesta :

Otras preguntas

The admission fee at a water park is $9 for children and $15 for adults. On a certain day, 220 people entered the park, and the admission fees collected totaled
Simplify the following expression. square root x^5y^5 times 4 square root 5x^13y^12
Given sin 0=7/4and angle 0 is in quadrant 1 what is the exact value of cos 0 in simplest form? Simplify all radics if needed
Approximately how much of the Tutsi Population was killed in the genocide conducted by the Hutus? A: 30% B: 50% C: 70% D: 90%
i will mark brainliest
Need help with chemistry problem
what is international system of units?​
What is the meaning of "nomadic"
Solve the following equations 3y" + 2y'= 0
The figure below hows three quadrilaterals on a coordinate grid: Which of the following statements is true about the three quadnlaterals? O A and B are similar