brittnursey brittnursey
  • 12-10-2022
  • Mathematics
contestada

Protein bars come in a 4 pack box or a 12 pack box the 4 pack costs 7.68 and the 12 pack costs 22.32 which box is the better

Respuesta :

Otras preguntas

Calculate the area of trapezium CDEF.
How are elements arranged on the periodic table? Question 10 options: boiling point atomic mass (# of protons and neutrons) density atomic number (# of proton
Find the gradient of the line segment between the points (-6,2) and (4,10). Give your answer in its simplest form.
Ayudaaa necesito resolver 2 ejercicios A) √x+2=x B) 3+√2x-6=x
1. What is the difference between a service industry and manufacturing?
The 250 gallons of maple sap will be boiled until only 3% of its original volume is left. How many gallons are left?
What are the coordinates of C if translated 5 units upward?
On September 1, you own 12.5 shares of stock that are worth $149.87. On December 1, the shares are worth $94.87. What was the change in the price per share of s
Help help help businesses please
Read the passage from "The Spanish Civil War.” Four months later the morale of the increasingly hard-pressed republicans received another major blow when Britai