4009769 4009769
  • 12-10-2022
  • Mathematics
contestada

A store sells a package of 25 trading cards for​ $5.25. What is the unit price per​ card?

Respuesta :

Otras preguntas

For a science experiment, students need to find 25% of 60 grams. Jada says,”I can find this by calculating 1/4 of 60.” Andre says,”25% of 60 means 25/100 * 60.”
How much money will you have if you started with 1200 and put it in an account that earnes 7.3 every year for 15 years?Would be great if I can get an example so
1. How many chromosomes are in each of your body cell 2. What is A karyotype 3.
Another business was valued £80000 at the start of 2013 in 5 years the value of this business was raised to £95000. This is equivalent to a yearly increase of x
_______ is the lightest chemical element A.oxygen B.hydrogen C.helium
Which is a key premise of supply-side economics? A.Giving the government more money to operate by raising taxes will reduce deficits. B.Taking measures to encou
What is the equation in point-slope form of the line passing through (3, 6) and (−2, 1)? a. y + 6 = 1(x + 3) b. y + 1 = −1(x + 2) c.y − 6 = −1(x + 3) d. y − 6
Why is it important to carefully insert and remove the needle?
According to the Credit Card Accountability, Responsibility, and Disclosure Act of 2009, credit cards must now disclose all of the following except: A. how m
What type of medical direction do standing orders and protocols describe?