602437
602437 602437
  • 11-10-2022
  • Mathematics
contestada

A 5oz jar of jam costs $2.50. How much is the unit price per ounce?

Respuesta :

Otras preguntas

If cos 35 degrees =8/X , find X (3sf)
A basic observation of a star is how bright it appears. This brightness is known as the star's A. luminosity. B. absolute magnitude. C. absent magnitude. D.
keisha has $20.08 in her purse. she buys a book for $8.72.how much does she have left.
Why aren't mountain ranges and polar ice caps classifies as biomes?
I am a large lake in Canada. I am not one of the great lakes. I am southwest of the Hudson Bay what one am I?
what does the action tool allow you to do in Microsoft Powerpoint? A.Add animation to clip art and text B.Add actions , such as fly-ins ,between slides C.Create
Formatting text in a shape follows the same techniques as formatting text in a ____.
How do you model 12 divided by 2
Half of the polar bears in a small population die. This population may experience changes due to what
chuck earned $76 mowing lawns.the gas for the mower cost $12 and he bought a new string for the trimmer for $7.write and find the value of an integer expression