chifvone
chifvone
10-05-2022
Mathematics
contestada
please help this is due today!!!!!!!!!!!!!!!!
Respuesta :
hello228813
hello228813
10-05-2022
The answer is G
432 =6 {unit price = total prices = quantity)
=0.72
0.72X5=3.6 [Multiplication]
so the answer is
G
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 49+ )
Otras preguntas
Read this stanza from Walt Whitman's poem " I Hear America Singing" The carpenter singing his as he measures his plank or beam, The mason singing his as he make
what is the historical significance of rousseau
A rectangle or patio has a length of 12 1/2 feet and an area of 103 1/8 feet. What is the width of the patio?
Which statement correctly connects Hinduism to the religious views of the Aryans? Hinduism turned the polytheistic views of the Aryans into one supreme god with
All real numbers are greater than or equal to -3 and less than 4
A cat is blinded in one eye in a fight. When this cat later sexually reproduces with another cat, how will the blindness affect the offspring? (2 points) All
what happens to consumer and business spending when the interest rates go up? A. both types of spending increase B. both types of spending decrease C. consumer
Which statement about the Qur’an is true? It is a collection of Muhammad’s prophecies. It written in both Arabic and Hebrew. It was compiled after Muhammad’s d
does decay always happen at the same rate in ecosystems?
Many villages in the sahel have been settled ? A. at the edge of the sahara B. outside of cities C.on the banks of the two main rivers D, near forested areas