dejawhittingham dejawhittingham
  • 12-04-2022
  • Mathematics
contestada

I bought 10 bananas. Each bonana weighed 50 grams. If the price for bananas was $6.50 per kilogram, how much did I pay?​

Respuesta :

rainingsoupysauce rainingsoupysauce
  • 12-04-2022

Answer:

$ 3.25

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which sentence contains an error in the use of end marks or commas? A. We fixed the hole in the fence so the dog can't get out now. B. Mr. James Carrillo, Sr.,
Algae products can be found in a. Ice cream b. Cereal c. Vegetable Soup d. Milk I was thinking its either a or d..
Select the equation of the line that passes through the point (3, 5) and is perpendicular to the line x = 4. A) Y=5 B) X=5 C) Y=4 D) X=3
at 6 a.m. the temperature was -8 Celsius and noon the temperature was 3 Celsius what was the change of temperature between 6 a.m. and noon
Which word best completes the following description? She lived as if she had something to prove every minute of the day. Tough, stone-faced, and ______, she fou
Which word has a positive meaning? A. dexterity B. duplicity C. rapacity D. reprehension
Which pronoun agrees with the antecedent in the sentence? Everybody forgets __________ umbrella sometimes. A. their B. her C. his D. his or her
what is the rate for 420 miles in 7 hours?
Truculent is to docile as hilarious is to_________. A. amusing B. spiteful C. Somber D. magnetic
Jaleel made three times as many baskets as John during basketball practice, write a ratio of the following description.