krenee0597
krenee0597 krenee0597
  • 12-01-2022
  • Mathematics
contestada

Julia bought 10 boxes of cereal for $70. How much did each box cost?

Respuesta :

2006880
2006880 2006880
  • 12-01-2022

Answer:

each box cost 7$ Hope this helps

Step-by-step explanation:

70 divided by 10 equals 7.

Answer Link
ramirezjjjavi
ramirezjjjavi ramirezjjjavi
  • 12-01-2022

Answer:

Each box of cereal costs $7

Step-by-step explanation:

70 / 10 = 7

Answer Link

Otras preguntas

What is the purpose of myths in Ancient Greece or ancient societies in general?
write down the principle of lever? = ????​
World history detective book 1 Babylonian
A table of values of a linear function is shown below. Find the output when the input is n
HELP PLEASE!!!!!!!!!!!!! ∧
x + 2(y-6) = 03x + 4y = 302x = 4 + z6x - 5z = 182w + 3x - 13 = 0x + 5w - 13 = 0I need this before 2:30.​
What imaginary line divides the globe into northern and southern hemispheres?​
Four persons each bought a balloon at the circus. The table shows th amount of money each person have cashier and the amount each person got in change. Based on
MK = 24, JL = 20, and mZMJL = 50°
What will happen if you weighed out a quantity of beans