alicesmith10785
alicesmith10785 alicesmith10785
  • 11-01-2022
  • Mathematics
contestada

At the market, 9 apples cost $4.00. How much does 10 apples cost?

Respuesta :

jaymiller1031
jaymiller1031 jaymiller1031
  • 11-01-2022

Answer:

$6.25

Step-by-step explanation:

Each apple is 2.25

Answer Link

Otras preguntas

Should i pick for cinderella or little red riding hood in into the woods
How and why did American Indians both adapt some aspects of European culture and resist European attempts to change their values and beliefs?
A permanent surgical opening in the neck through which the patient breathes is called​ a:
Part A: Factor x2c2 − 4xc2 − 21c2. Show your work. (4 points) Part B: Factor x2 + 6x + 9. Show your work. (3 points) Part C: Factor x2 − 9. Show your work.
Which primary resource about the Islamic empire would be most likely to show bias
Which sequences of transformations confirm the congruence of shape II and shape I? a)a reflection of shape I across the x-axis followed by a 90° clockwise rotat
Nick tosses a standard number cube and spins a spinner. The spinner is divided into four equal sections colored red, blue, green, and yellow. What is the probab
Kyle swann 450 yards in 5 minutes. what is the average number of yards he swam per minute
Please help meeeeeee
What does La Niña recibe las flores mean