sasha01 sasha01
  • 13-01-2015
  • Mathematics
contestada

Lindsay paid $4.40 for 1 gallon of ice cream. At this rate what would 1 quart cost? What would 1 pint cost?

Respuesta :

katiebugogden
katiebugogden katiebugogden
  • 13-01-2015
At this rate 1 quart would cost $1.10 and 1 pint would cost $.55
Answer Link

Otras preguntas

What is the largest 5-digit number using only fours and eights.
22% of what number is 24.2?
A ten foot fence is 8 inches long on a scale drawing. what is the scale
a car travels 83 7/10 miles on 2 1/4 gallons of fuel. which is the best estimate of the car travels on one gallon of fuel
The conservation club has 32 members. There are 18 girls in the club. What is the ratio of girls to boys in simplest form? A.7/16 B.9/16 C.7/9 D.9/7
Which of the following could be equal to -|x| ? select all that apply A.3 B.-3 C.-4 D.4
ten interesting facts about radium and polonium
each evening, Marisol spend at least twice as much time reading as she spends doing homework. If Marisol works on her homework for 42 minutes, how much time can
which one is unicellular and multicellular I:crab and II: pond organism
How do you solve 2x(x+3)=(x+1)(2x-5)