2vkspence 2vkspence
  • 12-05-2021
  • Mathematics
contestada

Three bananas and two pears cost $8. five banana and three pear cost $13
A) find the cost of 1 banana and 1 pear?

Respuesta :

ninamarieavallone ninamarieavallone
  • 12-05-2021

Answer:

406

Step-by-step explanation:

mnubytvcsdfghcrevthrrtd3s2erecrstvr

Answer Link

Otras preguntas

At a minimum an ____ should stipulate: what sensitive data the org will store, how it will process that data whether data will be shared with other organization
true Value Hardware buys 200 snow blowers for $90 each to stock the store for the winter. If True Value sells the 200 snow blowers at $120 each, what is the pro
What is the 4th term in the sequence of c(n)=-7+6(n-1) ....Please help ME!!!
The single equivalent discount rate of 9/5/4 is .17008. True or False?
One positive number is 4 more that twice another. is the product
Why has our contemporary lifestyle, with many people spending hours sitting sedentary in front of televisions or computers, contributed to a significant rise in
Some people claim that the United States is still an Imperialist Nation. What evidence is there to support this claim?
The length of the minute hand is 200% of the length of the hour hand. In 1 hour, how much farther does the tip of the minute hand move than the tip of the hour
A substance that yields a cation plus a hydroxyl ion in water is a
For the most part, the treatment of choice for anxiety disorders is