Seudónimo Seudónimo
  • 11-11-2016
  • Mathematics
contestada

What is the unit price for a piece of cheese if 1.24 pounds cost 11.25

Respuesta :

PearlxHistory
PearlxHistory PearlxHistory
  • 11-11-2016
It would approximately be $9.07
Answer Link
troyee2002
troyee2002 troyee2002
  • 11-11-2016
Each pound of cheese would cost about $9.31 .
Answer Link

Otras preguntas

solve: 3x+5-13x = 25
Match the vocabulary word(s) with the correct action verb. Match Term Definition la barba, el bigote, las piernas A) acostarse la ropa B) vestirse el rimel, la
What is the fractional notation of 2.4%
help me plzzz.......
The manager of Extreme Video Games keeps track of the profits the company earned after releasing one of its latest games. During the first week, the game profit
Why can sand stop fire?
When purchasing a vehicle, which of the following would traditionally yield the highest total cost? A. Cash back offer B. Balloon payment C. Regular APR financ
Can you Increase £40 by 20%
what is the subject of this sentence? At the car wash, we helped dad wash the car.
Name and describe two forces that act on your body as you walk down the hallway.