bricetonm bricetonm
  • 13-01-2020
  • Mathematics
contestada

What is the unit price if you can buy 48 ounces of goldfish for four dollars

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 13-01-2020

Answer:

Step-by-step explanation:

48 oz for $ 4

4 / 48 = 0.083 rounds to 8 cents per oz

Answer Link

Otras preguntas

Which sentence correctly conveys the passive se form of this sentence? Bailamos salsa. Se bailo salsa. Se bailas salsa. Se bailan salsa. Se baila salsa
The "unwritten Constitution" includes the practice of __________. judicial review vetoing laws passing laws issuing currency
immy is making a rectangular sandbox in his backyard for his son. Jimmy will be using wood to frame the sides of the sandbox. He wants the length of the sandbox
Cuando no quiero descansar en mi cama, duermo una siesta en el?
last part ok best answer you know who
Compared to money market accounts, CDs are _____ liquid and have _____ interest rates? A. less; higher B. more; higher C. less; lower D. more; lower
Which of the following options is an equivalent function to f(x) = 3(2)3x? f(x) = 3(8)x f(x) = 24x f(x) = 27(8)x f(x) = 3(8x)
Choose the circumstances in which a debit card can be used. I. Point-of-sales transactions II. ATM withdrawals a. I only b. II only c. I and II d. Neither I,
Why can certain stars sometimes be identified as eclipsing binary stars?
list of recent changes took place in india