Ella407
Ella407 Ella407
  • 12-12-2019
  • Mathematics
contestada

A train ride cost $5.30 fore each person how much would the t win cost if there was 4 people

Respuesta :

maddiem611
maddiem611 maddiem611
  • 12-12-2019

Answer:$21.20

Step-by-step explanation:

5.30x and x =4

5.30 times 4 is 21.20

Answer Link
Yana1505 Yana1505
  • 12-12-2019

Answer:

$21. 20

Step-by-step explanation:

5.30x= cost

5.30(4)= 21.2

Answer Link

Otras preguntas

What is at the base of all ecology pyramids?
What is significant about the year that Vienna got the potato
Is 105/2 equivalent to 210/4
Put these numbers in order from least to greatest 35%, 1/3, 9/2, 2/3, 3/5, 0.05, -4
Evaluate the discriminant of each equation. Tell how many solutions each equation has and whether the solutions are real or imaginary x^2 + 4x + 5 = 0 x^2 -
The pH of a solution shows the concentration of what type of ion?
what does DNA not contain?
how do you changes 2 1/8 as a whole number
A sheet of plywood  was made by gluing 7 sheers of wood together. Two of the sheets were 0.0625 inch thick and the rest were 0.125 inch thick. How thick was the
Every living cell needs __________ to stay alive.