cmenternolte cmenternolte
  • 11-10-2018
  • Mathematics
contestada

A 96-ounce container of orange juice costs$4.80. At what price should a 128-ounce container be sold in order for the unit rate for both containers to be the same

Respuesta :

kykimcoy071
kykimcoy071 kykimcoy071
  • 11-10-2018

$7.48

________

You're welcome

Answer Link

Otras preguntas

Victor used a 36-month line of credit for $15,000 to remodel his kitchen. If the interest rate is 2.5%, how much will he pay in interest?
helllllpppppppppp i will brainlist plssssssssss
Pleaseeeeeeeee answer if you do your the best at life!!!!!
Find the slope of the line with f(6) = -2 and f(-4) = 3
name the ingrident that contains starch in the sauce
The sum of the first n consecutive even numbers can be found using S=n2+n, where n≥2. What is the value of n when the sum is 42? Question 8 options: 7 14 6 3
Help me with plz I beg u plz plz
Which of the following alliances is NOT accurate? a North Korea-Soviet Union b Taiwan-United States c China-Soviet Union d East Germany-United States
Hypothesis: When I'm active, then?
whats bigger 6/10 or 13/21